Fitness je činnost jako jakákoliv jiná. Když chceš výsledek, musíš mít plán a ten dodržovat. Ne vždy se to podaří. Proč se to možná nedaří tobě?

1.Plánuj dopředu na každý den – nenech se strhnout jinými povinnostmi a neodkládej činnosti pro transformaci tvoji postavy až na konec. Nebudeš mít sílu a energii a vzdáš to.

2. Neměň vše najednou – jasně, jdeš do toho na 100% a obětuješ tomu čas, peníze a budeš si muset něco odepřít. Ale kolik už jsem viděl nadšení a energie u začátečníků a za týden dva po nich nebylo ani vidu  ani slechu. Začni jednoduše s cvičením a jídlem. Pomalu, ale jistě. 100 kliků prostě neuděláš hned první den, když s nimi začínáš https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1chvatovit%C3%A9_p%C5%99ej%C3%ADd%C3%A1n%C3%AD. Drasticky snížený energetický příjem ohrozí tvůj cíl i tvé zdraví.

3. Nevíš proč – proč to všechno vlastně děláš? Jsem si jistý, že ten důvod máš, ale umíš ho přesně vyjádřit? Umíš ho říct nahlas před ostatními? Umíš ho obhájit?

Příklad A:

Otázka: Proč chceš mít ploché břicho?

Možná odpověď: Nelíbí se mi tloušťka.

Příklad B:

Otázka: Proč chceš mít ploché břicho?

Možná odpověď: Chci dobře vypadat bez oblečení a chci, aby ostatní koukali a obdivovali moji postavu take.

Pokud upřímně a detailně vyjádříš, proč chceš svého cíle dosáhnout, budeš ho lépe vidět před sebou. S lépe popsaným cílem budeš lépe znovu získávat motivaci ve slabších chvílích. Jaký cíl je lépe definován v příkladech výše? A nebo B?

4. Děláš to komplikovaně – v jednoduchosti je síla, co k tomu dodat? Jsi na začátku a budeš mít hodně informací a možná budeš muset měnit hodně věcí. Cvič jednoduše, jez jednoduše. Tenhle citát Oscara Wildea si občas vybavím – „Život není složitý. My jsme složití https://cs.wikipedia.org/wiki/Nadv%C3%A1ha. Život je jednoduchý a jednoduché věci jsou správné.“

5. Máš nerealistická očekávání – 10 kilo z měsíc! Zhubla jsem bez cvičení! Atd. Věříš tomu? Já ne. Používám selský rozum a vlastní zkušenosti. Nekopíruju ostatní a nevěřím marketingovým proklamacím. Co ty?

Rate this post